Powerprint służy do przenoszenia obrazów drukowanych (transfer zdjęć) na drukarce laserowej lub kopiarkach laserowych na podobrazia, kartony, papier, tkaninę, ceramikę, metal lub powierzchnie pokryte Powertex’em.

Jak użyć POWERPRINT ?

 

Wydrukuj wybrane zdjęcie z drukarki laserowej lub kserokopiarki laserowej. Zawsze kopiuj lub drukuj zdjęcia lub teksty w lustrzanym odbiciu. Wybierz gramaturę 80 – zwykły papier, nie błyszczący lub fotograficzny.

Wytnij lub wyrwij obraz, który chcesz użyć. Umieść go w miejscu, gdzie chcesz go przenieść zadrukowaną  powierzchnią do dołu  i zaznacz krawędzi  ołówkiem na białej i suchej powierzchni . Podczas pracy na płótnie, umieścić książkę pod powierzchnią w celu wsparcia. Pomaluj powierzchnię, gdzie ma być przeniesiony wydruk produktem Powerprint. Nałóż warstwę POWERPRINT kolorową powierzchnię wydruku. Rozłóż ją równomiernie.

Umieść mokrą stronę drukiem w wyznaczonym miejscu na powierzchni. Dociśnij przez walcowanie wydruk na powierzchni wałkiem. Upewnij się, że nie istnieją żadne pęcherzyki powietrza uwięzione pomiędzy papierem a powierzchnią. Wytrzyj nadmiar POWERPRINT wilgotną gąbką.

Osusz obraz z suszarką do włosów przez co najmniej dziesięć minut. Jest to ważne, ponieważ transfer zachodzi pod wpływem ciepła. Niech ostygnie. Zmyj papier wilgotną gąbką. Jeśli po wyschnięciu warstwy obraz jest  zamglony, zmyj go ponownie z gąbką. Można również pocierać papier opuszkami palców. Jeśli obraz jest jeszcze trochę mleczny, nałoż cienką warstwę POWERPRINT na wierzch, a mgła zniknie. Do użytku na zewnątrz, należy zastosować dwie dodatkowe warstwy POWERPRINT.

 

 

Wiele inspiracji oraz aktualności znajdziesz na naszych profilach na Instagramie oraz na FB.

Zachęcamy do zapoznania się z video na naszym kanale YouTube.

Produkty można zakupić w naszym sklepie internetowym oraz w sieci sklepów partnerskich.